خارجی ها امسال ۱۲.۴ میلیون دلار به بخش دام و آبزیان آوردند

خارجی ها امسال ۱۲.۴ میلیون دلار به بخش دام و آبزیان آوردند

آب و غذا- رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران گفت: در هفت ماهه امسال ۱۲ میلیون دلار در بخش دام و طیور و ۴۰۰ هزار دلار در زمینه ماهیگیری و پرورش آبزیان سرمایه خارجی جذب شد.

محمدمهدی دالوند عصر یکشنبه در نخستین همایش «معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایران» افزود: در هفت ماه امسال ۱۹ طرح با حجم سرمایه گذاری ۳۶۶ میلیون دلار در بخش دام و طیور و چهار طرح به ارزش سه میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در بخش ماهیگیری و پرورش آبزیان به تصویب سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران رسید.

وی ادامه داد: این سرمایه گذاری ها از طرف شرکت هایی از انگلیس، آفریقای جنوبی، افغانستان، آلمان، جمهوری آذربایجان، روسیه، عراق، فرانسه، کانادا و مالزی صورت گرفته و ۲۹۴ هزار دلار نیز توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه گذاری شده است.

دالوند گفت: در سال ۱۳۹۲، ۵۵ طرح به ارزش یک میلیارد و ۳۷۳ میلیون دلار و در سال ۱۳۹۳، ۴۰ طرح به ارزش ۹۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این سازمان تصویب شد.

وی ادامه داد: این میزان در سال ۱۳۹۴ به ۶۵ طرح با ارزش ۶ میلیارد و ۷۱۲ میلیون دلار و در سال ۱۳۹ به، ۱۳۸ طرح با ارزش ۱۰ میلیارد و ۳۹۸ میلیون دلار رسید.

«پارسال نیز ۱۷۹ طرح به ارزش ۱۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار در این سازمان تصویب شد».

به گفته وی، در هفت ماه امسال سرمایه گذاری خارجی برای ۸۶ طرح به ارزش یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون دلار در این سازمان تصویب شد.

نخستین سمینار معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری در صنعت خوراک دام ایران امروز در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

در حاشیه این نشست، کتاب «بازار خوراک دام ایران» رونمایی شد که به زبان انگلیسی نوشته شده و به معرفی اقتصاد ایران بویژه کشاورزی و دامپروری آن پرداخته است.