محققان ایرانی به پروتکل تکثیر خرمای «مجول» دست یافتند

محققان ایرانی به پروتکل تکثیر خرمای «مجول» دست یافتند

محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از روش کشت بافت موفق به پروتکل تکثیر خرمای رقم «مجول» شدند.

«خرمای مجول بومی کشور آفریقایی تونس بوده که علاوه بر مقاومت در برابر خشکی و کم آبی، میزان تولید محصول آن نیز بالا است .»

دکتر «نیره اعظم خوش خلق سیما » رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران مستقر در کرج روز دوشنبه در آستانه هفته پژوهش در جمع خبرنگاران افزود: محققان و پژوهشگران این پژوهشگاه با دستیابی به دانش فنی کشت بافت نهال خرمای مجول زمینه تولید انبوه این نهال را در کشور فراهم کردند.

وی گفت: خرمای مجول بومی کشور تونس بوده که رقمی با کیفیت و سودمند است.

خوش خلق سیما افزود: محصول به دست آمده از این درخت دارای کیفیت بالا و بازارپسند است ضمن آنکه درخت خرمای مجول در شرایط سخت اقلیمی به خصوص خشکی تحمل بالایی دارد و می تواند جایگزین نخل های کنونی کشور شود.

وی همچنین صادرات بالا و ارزآوری مناسب را از دیگر مزایای تولید این خرما دانست و اظهار امیدواری کرد که با تولید انبوه این محصول درآمد کشاورزان و باغداران ایرانی افزایش یابد.

خوش خلق سیما اظهار داشت: هشت سال جنگ تحمیلی علاوه بر اینکه تعداد زیادی از جوانان و مردم این سرزمین را از ما گرفت به منابع طبیعی و اندوخته های کشاورزی ایران اسلامی صدمات زیادی وارد کرد و نتیجه آن از بین رفتن باغات و نخلستان های زیادی در مناطق جنوبی کشور بود.

وی یادآور شد: برای بازسازی نهالستان ها یکی از روش ها کشت بافت است که در زمان کوتاه می تواند نهال های هدفمند یکسانی را تولید و در اختیار کشاورز قرار دهد.

این محقق افزود: اکنون پس از سال ها تحقیق توسط پژوهشگران، در هفته پژوهش قرارداد واگذاری دانش فنی تولید محصول خرمای مجول به بخش خصوصی منعقد می شود.