وزیر جهاد کشاورزی: از کشت گلخانه ای حمایت می کنیم

وزیر جهاد کشاورزی: از کشت گلخانه ای حمایت می کنیم

آب و غذا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: با رویکرد جدید وزارتخانه در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی وسعت گلخانه های کشور تاکنون به ۱۵ هزار هکتار رسیده و با ظرفیت موجود این میزان تا ۴ برابر قابل افزایش است.

محمود حجتی در پایان سفر یک روزه به استان قزوین برای افتتاح چند طرح عمرانی و زیربنایی در بخش کشاورزی در خصوص اهمیت توسعه گلخانه ها در کشور اظهارداشت: در شرایط کم آبی و بحران ناگزیریم به سمت کشت گلخانه ای حرکت کنیم تا ضمن حفظ منابع آبی موجود برای افزایش تولید هم گام برداریم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:امروز در سفر به قزوین وقتی واحد گلخانه ای در یکی از روستاهای بوئین زهرا را افتتاح کردیم از این ظرفیت و توانمندی و احداث یک واحد بزرگ و زیبا لذت بردم و باور داریم توانمندی بسیار زیادی در این عرصه داریم که باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

حجتی یادآورشد: گیاه «آلوئه ورا» خواص دارویی و مصرف بهداشتی و دارویی زیادی دارد و محصول خوبی برای تولید در واحد گلخانه است و در شرایط کم آبی بویژه در منطقه بویین زهرا می تواند توسعه متوازنی داشته باشد و به اشتغال هم کمک کند.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: فکر می کنم در شرایط کنونی کشور موضوع گلخانه ها یک نمونه از کارهای ارزشمندی است که می تواند شرایط ما را برای زندگی بهتر تسهیل کند و باید بپذیریم می توانیم با توسعه واحدهای گلخانه ای هم بهتر و هم بیشتر تولید کنیم و برای کشور عزیزمان ثروت و اشتغال بیشتری را نیز ایجاد کنیم.

وی یادآورشد: موضوع گلخانه ها از طرح های اقتصادی مقاومتی است و در ردیف حساس ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و دولت قرار دارد به همین دلیل عزم جدی داریم تا از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و اشتغال روستایی، ارزان ترین تسهیلات را به این بخش اختصاص دهیم.

حجتی گفت: کشت گلخانه ای با مصرف حداقل ۱۰ درصد آب بهترین الگوی کشت است که در شرایط خشکسالی و کم آبی می تواند در کشور مورد توجه جدی قرار گیرد و ما از آن حمایت می کنیم.