مجوز پرداخت ۲۷۰۰میلیارد ریال بابت خسارت سیل ۳ استان صادر شد

مجوز پرداخت ۲۷۰۰میلیارد ریال بابت خسارت سیل ۳ استان صادر شد

آب و غذا

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دستورهای تخصیص جداگانه به خزانه، مجوز پرداخت ۲۳۹۶.۵ میلیارد ریال به خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی از سیل اخیر را در استان‌های گلستان و مازندران صادر کرد. ۳۰۵ میلیارد ریال نیز بابت پیشگیری از حوادث غیرمترقبه به خوزستان پرداخت می شود.

تارنمای سازمان برنامه و بودجه امروز (چهارشنبه) متن سه دستور «محمدباقر نوبخت» را منتشر کرد که در پی مصوبه ۱۱ فروردین ۹۸ هیات وزیران صادر شده است.
بر این اساس در استان‌های گلستان و مازندران بابت هر هکتار زراعت تا ۲ میلیون تومان، هر هکتار باغ تا پنج میلیون تومان و هر واحد دامداری تا پنج میلیون تومان به خسارت‌دیدگان سیل اخیر پرداخت می شود.
همچنین خسارت دیدگان می توانند به ازای هر راس دام سبک تا ۵۰۰ هزار تومان، هر راس دام سنگین تا سه میلیون تومان، هر کلنی زنبور عسل تا ۱۰۰ هزار تومان و هر هکتار آبزی‌پروری تا پنج میلیون تومان کمک مالی دریافت کنند.
در استان مازندران بابت ۴۶ واحد مرغداری گوشتی با ۵۰۰ هزار قطعه و ۲ واحد مرغداری مادر به ظرفیت یکصد هزار قطعه حداکثر مبلغ چهار میلیارد تومان خسارت پرداخت می شود.
در این مرحله از تخصیص صادر شده سهم استان گلستان یک هزار و ۶۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ﷼ و سهم مازندران ۷۹۰ میلیارد ﷼ است.

تاکید سازمان برنامه و بودجه بر پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در استان خوزستان
دستور سوم رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مربوط به پرداخت مبلغ ۳۰۵ میلیارد ریال به استانداری خوزستان (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان) است.
این مبلغ بابت پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق تکمیل و اصلاح سیل‌بندها و لایروبی رودخانه‌ها و ایمن‌سازی شرایط حادث در حوضه آبریز و سدهای این استان صادر شد.

بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد و همه استان های کشور را درگیر کرد.
استان های گلستان، مازندران، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطراری قرار گرفتند.

برچسب ها: خسارت سیل