شکست تحریم‌ها با توسعه همکاری‌های بین‌المللی بخش دامپزشکی

شکست تحریم‌ها با توسعه همکاری‌های بین‌المللی بخش دامپزشکی

آب و غذا

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: توسعه همکاری‌های منطقه‌ای ایران در زمینه صادرات محصولات غیرحلال و حلال تحت نظارت دامپزشکی با کشورهای منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور می‌تواند موجب شکسته شدن تحریم‌های یکجانبه آمریکا شود.

«علیرضا رفیعی پور» روز شنبه در نشست خبری خود افزود: ابتدای سال ۹۷ و قبل از تشدید تحریم‌ها علیه ایران ما به دنبال توسعه همکاری‌های منطقه‌ای بودیم زیرا این بهترین راه مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران به شمار می‌رفت بنابراین با تلاش‌هایی که در دو سال اخیر صورت گرفت رئیس سازمان دامپزشکی ایران برای نخستین بار کرسی دبیر کل منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام را از آن خود کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: ایران در سال ۲۰۲۳ میزبان اجلاس منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی دام (oie) می‌شود؛ ایران در سال ۲۰۱۱ نیز میزبان این اجلاس جهانی در تهران شده بود.

رفیعی پور با بیان اینکه ایران در ۱۴ مهرماه امسال میزبان رئیس سازمان بهداشت جهانی دام (oie) است، افزود: حضور وی می‌تواند در حل برخی مشکلات کشورمان در تولید نهاده‌هایی همچون واکسن، ریزمغذی‌ها و مکمل‌ها نقش داشته باشد زیرا ایران در تامین برخی محصولات واردکننده صرف است.

وی اولویت سیاست گذاری‌های سازمان دامپزشکی کشور را تولید داخل دانست و تصریح کرد: این امر فرصتی است که می‌تواند کشورمان را در تولید واکسن و ریزمغذی‌ها و مکمل‌ها به یک تولیدکننده یا تولید کننده تحت لیسانس مانند کشورهای کره جنوبی و ژاپن تبدیل کند.

رفیعی پور معتقد است چنین اقدامی باعث می‌شود که ایران در آینده نزدیک از یک واردکننده صرف به تولید کننده و صادر کننده تبدیل شود.

برچسب ها: دامپزشکی تحریم