چابهار از مناطق مهم شیلات ایران برای سرمایه‌گذاری ژاپن است

چابهار از مناطق مهم شیلات ایران برای سرمایه‌گذاری ژاپن است

آب و غذا

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب و کیفیت بالای آبزیان دریایی یکی از بهترین مناطق ایران برای سرمایه‌گذاری ژاپن در حوزه شیلات است.

غلامرضا پناه در نشست مشترک هیات کارشناسی صنایع یونیدو و بخش خصوصی ژاپن در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با هدف تنوع بخشی در محصولات استحصالی از تن ماهیان کمک بزرگی در راستای صادرات آبزیان می‌کند.

وی با تشریح ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزادچابهار، افزود: ثبت شرکت و آغاز فعالیت سرمایه‌گذاری در زمان کوتاه انجام می‌شود و همکاری‌های لازم را با فعالان اقتصادی خواهیم داشت.

عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: بسیاری از کشورها در چابهار سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نیاز است ژاپن هم حضور پیدا کند تا از فرصت‌های طلایی این منطقه سود ببرد.

او ادامه داد: آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری ژاپن در منطقه آزاد چابهار فراهم است.

پناه تصریح کرد: بندرچابهار صادرات کالا را به کمترین زمان کاهش می‌دهد و می‌توان انواع کالا از جمله ماهی فرآوری شده را در بازارهای جهانی عرضه کرد. 

وی افزود: سرمایه گذاران در منطقه آزاد از معافیت ۲۰ ساله مالیاتی بهره‌مند می‌شوند و تمام زیرساخت‌ها برای فعالیت‌های آنها مهیاست.

برچسب ها: شیلات چابهار ژاپن