افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای کشور در سال جاری

افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ای کشور در سال جاری

آب و غذا

محمود حجتی پنجشنبه در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و افتتاحیه طرح گلخانه ای در یاسوج اظهار کرد: امروز با همکاری مسئولان و پشتکار جوانان تحصیلرده محلی این منطقه شاهد افتتاح و بهره برداری این گلخانه هستیم. با توجه به تخصص و توانایی جوانان این منطقه، در آینده شاهد اولین واحد کشت باغ نهال های ثمر ده در استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود. با اجرای کشت باغ نهال در این استان، نگرانی در خصوص ارتباط با نهال مرتفع و نهال مورد نیاز تامین خواهد شد.

حجتی گلخانه را جزو طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان و افزود: با توجه به توانمندی های داخل کشور و تجارب تولیدکنندگان و صنعتگران، توانستیم خط تولید برای ساخت گلخانه در کشور ایجاد کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به بازارهای خوب گلخانه ای و تقاضای شمال کشور و کشورهای اورسیا و نیاز آنها به محصولات گلخانه ای، باید ظرفیت گلخانه ها را توسعه دهیم.

وی از افزایش ۱۰۰ درصدی میزان تولید گلخانه ها در ۶ سال اخیر خبر داد و افزود: در سال جاری از هشت هزار هکتار به ۱۵ هزار هکتار رسیدیم. اواخر سال ۹۷ سه هزار هکتار توسعه گلخانه داشتیم که در یک سال ۲۵ درصد کل گلخانه های کشور بود.

حجتی با بیان اینکه نسبت به بعضی کشورهای پیشرو عقب افتادگی داریم، عنوان کرد: پیش بینی کرده ایم امسال با توجه به توانایی هایی که داریم ۵ هزار گلخانه توسعه دهیم و ان شالله به رقم ۲۰ هزار هکتار تا آخر سال برسیم.

این مسئول تصریح کرد: در خصوص هدایت صدور مجوزهای لازم برای مردم پیشرفت خوبی داشتیم، اما در رابطه با منابع لازم کم و کاستی وجود داشت که با رایزنی های که داشتیم این نگرانی محدودیت منابع مرتفع می شود.

برچسب ها: گلخانه تولید