بیمه فراگیر گندم در سال آینده

بیمه فراگیر گندم در سال آینده

آب و غذا

نیازعلی ابراهیمی پاک از بیمه اجباری در صنعت دام و طیور خبر داد و گفت: بیمه اجباری در این صنعت سبب کاهش ضریب ریسک شده است. امید می‌رود با ورود بیمه اجباری به این صنعت، تقویت پایداری تولید در این بخش را شاهد باشیم. بیمه اجباری کمک به پایداری کشاورزی خواهد کرد و همچنین مخاطرات مالی را پوشش می‌دهد.

ابراهیمی پاک با اشاره به اینکه بیمه اجباری در محصولات استراتژیک نیز مانند کلزا، گندم و سایر محصولات استراتژیک مهم سبب می‌شود تا کشاورزان با اطمینان کامل کشت کنند، افزود: در صورت بروز خسارت نیز غرامت خود را دریافت می‌کنند و بدین شکل کمک و پشتیبانی به کشاورزان انجام می‌شود.

عضو هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزی گفت: بیمه فراگیر کلزا و چای در سال جاری در حال انجام است و همچنین در حال برنامه‌ریزی بیمه فراگیر گندم برای سال آینده هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به سیل اخیر در برخی استان‌های کشور اشاره کرد و ادامه داد: مجموع خسارت سیل ۳۷۵ میلیارد تومان برای کل کشور برآورد شده که بیشترین خسارت مربوط به محصول گندم برای استان خوزستان در حدود ۱۵۰میلیارد تومان بوده است. کمک به موقع دولت به خسارت دیدگان سبب شد تا کشاورزان استان‌های سیل‌زده نسبت به سال گذشته ترغیب بیشتری در بیمه محصولات خود داشته باشند.

این مسئول در پایان گفت: از سال ۹۵ تاکنون، رشد بیمه به‌صورت سالانه ۲۵-۳۰درصد بوده و پیش‌بینی می‌شود این میزان رشد در سال جاری به ۴۵ درصد برسد.

برچسب ها: بیمه گندم