برگزاری کنفرانس ایران گرین

برگزاری کنفرانس ایران گرین

آب و غذا

رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس، محمدرضا مرتضوی رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران و اعضای هیئت رئیسه در نشست خبری اظهار کرد: اولین کنفرانس بین المللی ایران گرین، با موضوع فرآورده‌ های غلاتی ۱۱ و ۱۲ آذر برگزار می‌شود.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوئیس ادامه داد: در این کنفرانس؛ ۴۵۰ شرکت کننده در غالب ۷۰ نفر شرکت کننده‌ خارجی حضور دارند. در این کنفرانس، کشور‌هایی همچون روسیه، ترکیه، آذربایجان، فرانسه، سوئیس، آلمان، دانمارک و... شرکت خواهند کرد.

شریف نظام مافی در ادامه حضور پررنگ ایران را در کنفرانس ها، از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس دانست و افزود: برگزاری این کنفرانس ها، می‌تواند حضور شرکت کننده‌های ایرانی را در عرضه بازار‌های جهانی پررنگ‌تر کند چرا که با توجه به شرایط تحریم؛ حضور ایران در بازار کمتر به چشم می‌خورد.

در ادامه محدرضا مرتضوی در این باره گفت: در این کنفرانس شرکت‌های بین المللی بزرگ حضور دارند که امیدواریم بتوان با کمک این کنفرانس ها؛ حضور ایران را در بازار‌ها پررنگ‌تر کنیم و بتوانیم جایگاه اول را کسب کنیم. در زمینه غلات، ما واردکننده هستیم و ایران، پتانسیل بالایی در زمینه فرآورده‌های غلات دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که برگزاری این کنفرانس‌ها چه تاثیری در فرآورده‌های غلاتی دارد؟ افزود: به هر حال حضور پررنگ ایران، می‌تواند حضور شرکت‌های خارجی را در بازار پررنگ‌تر کند.

این مسئول با اشاره به اینکه کشور ما جزو کشور‌های نیمه خشک به حساب می‌آید اظهار کرد: اما این ظرفیت را در بازار می‌توان داشت که فرآورده‌های غلات را در بازار بیشتر کرد.