آغاز تولید بذر هیبرید

آغاز تولید بذر هیبرید

آب و غذا

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از آغاز تولید بذر هیبرید خبر داد و از تولیدکنندگان بذر خواست تا در این زمینه وارد صحنه شوند و اقدامات تدریجی و استوار انجام دهند.

عباس کشاورز درمراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی که ظهر امروز در بوستان گفتگو برگزار شد اظهار کرد: وارد اتفاقات ناخواسته و یکجانبه و ظالمانه شده‌ایم و هر روز جنگ اقتصادی بیشتر می شود. تا امروز با همکاری نهادهای بخش کشاورزی نه‌تنها در تولید کشور هیچ مشکلی پدید نیامده است، بلکه فضا آرام تر شده و این نشان‌دهنده این است که خانواده بخش کشاورزی مشکلات را درک می‌کنند و با یکدیگر همکاری خوبی دارند.

وی اضافه کرد: تاکنون گزارشی از کمیابی، گرانی و عدم دسترسی نهاده‌های کشاورزی چون بذر، کود و آفت‌کش وجود نداشته است و می‌دانیم در این زمینه تلاش‌های بسیاری شده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بیش از ۱۰ هزار نوع برند کودی در کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ برند ثبت و عرضه شده است و این نشان می‌دهد که رابطه بین تامین، عرضه و تقاضا به خوبی مدیریت شده است.

کشاورز با بیان اینکه سیاست مان این است که دولت تنها تسهیل‌گر باشد و فعال حوزه کشاورزی بخش‌های خصوصی باشند، گفت: کشاورزی کشور ظرفیت های نهفته بسیاری دارد و قصد داریم تا می‌توانیم آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم زیرا هنوز محل واگذاری زیادی وجود دارد.

وی در بخش  دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه  تولید بذر هیبرید را آغاز کردیم، گفت:خواهش این است که تولید کنندگان بذر وارد صحنه شوند و با گام های تدریجی و استوار اقدامات خود را  در این زمینه انجام دهند.