افتتاح ۲۱ پروژه شهرک‌های کشاورزی در ایام دهه فجر

افتتاح ۲۱  پروژه شهرک‌های کشاورزی در ایام دهه فجر

آب و غذا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی اشرف منصوری مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی، در نشست خبری امروز که به مناسبت گرامی‌داشت ایام دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: شرکت شهرک های کشاورزی به عنوان یک شرکت توسعه‌ای و اثرگذار در تامین امنیت غذایی، رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار، بهره‌وری از منابع آب و خاک، توسعه صادرات و ارزآوری، مصمم است با بهره گیری از منابع و امکانات کشور و جذب سرمایه های بخش کشاورزی نهضت ایجاد شهرک‌های کشاورزی در کشور را در گام دوم انقلاب با سرعت پیگیری کند.

این شرکت می تواند با توسعه شهرک‌های کشاورزی در سه حوزه گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان و دام و طیور سهم موثری در کاهش اثرات تحریم های امریکایی داشته باشد.

منصوری خاطرنشان کرد: برای تحقق کامل اهداف تعیین شده و دستیابی به برنامه‌های مصوب، نیازمند حمایت و همراهی مسئولین، سازمان های جهاد کشاورزی استان ها و دستگاه‌های ذیربط هستیم.

وی در رابطه با پروژه های آماده افتتاح در دهه فجر گفت: در این ایام کلنگ زنی ۵۴ پروژه در سطح ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری ۸۰ هزار میلیارد ریال را خواهیم داشت و همچنین بهره برداری از ۲۱ پروژه تکمیل شده به مساحت ۴۹۰ هکتار با سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال را در دست اقدام داریم.