‍ طرح پرواربندی ۵۰۰ راسی بره در اسلام آبادغرب به بهره‌برداری رسید

‍ طرح پرواربندی ۵۰۰ راسی بره در اسلام آبادغرب به بهره‌برداری رسید

آب و غذا

طرح پرواربندی ۵۰۰ راسی بره در روستای «منوری دیزگران» بخش حمیل از توابع شهرستان اسلام‌آبادغرب روز دوشنبه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب در آیین بهره برداری از این طرح گفت: این پرواربندی ظرفیت ۵۰۰ راس بره در هر دوره دارد و در سال ۳۰ تن گوشت قرمز تولید می کند.

برای راه اندازی این طرح ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۱۶ میلیارد ریال آن تسهیلات و چهار میلیارد نیز سهم آورده متقاضی است.

این طرح زمینه اشتغال پنج نفر را به طور مستقیم فراهم کرده است.

این شهرستان دارای ۳۸۰ هزار راس دام سبک و سنگین است که میزان تولید سالیانه گوشت قرمز آن چهار هزار و ۵۰۰ تن در سال می باشد.

اجرای طرح های دامداری و دامپروری می تواند علاوه بر افزایش سطح تولیدات دامی موجب اشتغالزایی جوانان جویای کار این شهرستان می شود.

جهانبخش حیدری، با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید اظهار داشت: امیدواریم با افتتاح و بهره برداری از طرح های کشاورزی، دامداری و دامپروری بتوانیم در جهش تولیدات دامی و توسعه شهرستان بخصوص اشتغالزایی جوانان، گام های موثری برداریم.

با واگذاری تسهیلات روستایی شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم و جهاد کشاورزی یکی از مهمترین نهادها در راستای توجه به محرومیت زدایی در روستاها است./ایرنا