بخش مرکزی قم برای پرورش شتر مناسب است

بخش مرکزی قم برای پرورش شتر مناسب است

آب و غذا

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: اقلیم این استان بخصوص بخش مرکزی برای پرورش شتر مناسب است و هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ بهره بردار در قم مشغول پرورش حدود ۶ هزار نفر شتر هستند.

علی‌اصغر همت بیان کرد: بخش مرکزی قم با داشتن مناطق بیابانی و موقعیت گرمسیری، چراگاه اصلی شتر در استان است و بیشتر شترداران قمی در دهستان‌های قمرود و قنوات این بخش حضور دارند.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان می‌باشد؛ بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد. 

پرورش شتر در قم دارای مزایای اقتصادی بسیاری است و به همین دلیل سازمان جهاد کشاورزی استان حمایت از بهره برداران این بخش را در اولویت کاری خود قرار داده است و با انجام اموری همچون پیگیری امور مربوط به ارائه تسهیلات بانکی به شترداران،‌ شناسنامه‌دار کردن شترهای پرورشی استان و معاینه مستمر شترها تلاش می‌کند این صنعت در قم روز به روز گسترش یابد.

وی با اشاره به این که بیشتر شترهای موجود در قم از نژاد کلکویی هستند،‌ ادامه داد: شتر در برابر گرما و تنش‌های محیطی قم بسیار مقاوم است و قدرت تحمل بالایی در برابر بیماری‌ها دارد و این ویژگی باعث شده تا پرورش آن در قم، توجیه اقتصادی بالایی داشته باشد.

گوشت،‌ شیر،‌ پوست، پشم و کرک ازجمله محصولات قابل‌استفاده این دام است که بازار خوبی دارد و با حمایت بیشتر از شترداران استان می‌توان حجم تولیدات قم در این بخش را گسترش داد.

پرورش شتر در استان قم علاوه بر روش های سنتی به صورت صنعتی نیز انجام می‌شود و در این زمینه طرح ‌های توسعه‌ای با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار است.

عشایر اصلی‌ترین پرورش دهندگان شتر در قم هستند و با تامین امکانات مورد نیازشان، می‌توانند به عنوان مهمترین تولیدکنندگان گوشت قرمز به فعالیت خود ادامه دهند و برای استان ارزش افزوده اقتصادی ایجاد کنند./ایرنا