۱۰ هزار قایق صیادی بدون مجوز در هرمزگان ساماندهی می شوند

۱۰ هزار قایق صیادی بدون مجوز در هرمزگان ساماندهی می شوند

آب و غذا

استاندار هرمزگان با تاکید بر ساماندهی قایق های صیادی در استان، گفت: ۱۰ هزار فروند قایق صیادی بدون مجوز سالهاست که در حال صید و فعالیت در آبهای استان هستند و باید تعیین تکلیف شوند.

فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی شیلات استان هرمزگان، اظهار داشت: شیلات و دیگر دستگاه های مسوول باید وارد عمل شده و تمامی این قایق ها ساماندهی شده و با صدور مجوز برای آنها مشخص شود که در چه فصلی صید انجام دهند.

وی با بیان اینکه شیلات محور جهش تولید در هرمزگان است، افزود: با توجه به این مساله پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حمایت بیشتر از این حوزه با خرید تضمینی محصولات شیلاتی باید در دستور کار و پیگیری سازمان شیلات ایران قرار گیرد.

ظرفیت های شیلاتی بسیاری در استان وجود دارد و با توجه به تمرکز صورت گرفته در حوزه فعالیت های پرورش میگو در هرمزگان، سطح مزارع پرورش میگو در این استان تا پایان سال جاری به دو برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه پرورش ماهی در هرمزگان، گفت: علاقه‌مندیم پرورش ماهی در استان با محوریت و مشارکت تعاونی های صیادی انجام شود و شیلات استان باید تعاونی ها را در این زمینه ساماندهی و فعال کند./ایرنا