چهار هزارو۵۰۰ هکتار زمین مازندران به زراعت چوب اختصاص یافت

چهار هزارو۵۰۰ هکتار زمین مازندران به زراعت چوب اختصاص یافت

آب و غذا

استاندار مازندران گفت که چهار هزارو۵۰۰ هکتار از اراضی این استان به زراعت چوب اختصاص یافته است.

احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در آیین افتتاح بزرگ ترین کارخانه ام دی اف کشور در بندر امیرآباد که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: زراعت چوب یکی از راهکارهای اساسی برای حفظ عرضه‌های منابع طبیعی است و این کار در اراضی شیبدار مازندران با قوت در دست انجام است.

در حفظ نباتات با قوت وارد عمل شده ایم و برای تهیه چوب مورد نیاز صنایع و ام دی اف تلاش شد تا قرنطینه در مبدا روسیه و همچنین بندر امیرآباد ایجاد شود که در حال روند اداری است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه مردم و بخش خصوصی نشان دادند که بدون اتکا به نفت هم می توان سر پا ماند ، افزود : افتتاح کارخانه ام دی اف آرین شیمی که برای ساخت آن در مجموع ۹۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی سرمایه گذار شد ، بیانگر اتکا به بخش خصوصی است.

رونق بخشی به تجارت و بنادر شمال از برنامه های مهم است و با پیوستن به اتحادیه اوراسیا شاهد صادرات از بنادر شمالی هستیم.

پایانه های صادراتی از دیگر تاکیدات مهم بود که در مازندران پایانه صادرات شیلاتی و محصولات کشاورزی  در دست ساخت است و پایانه صادراتی شیلات تا ۲ ماه آینده و پایانه محصولات کشاورزی با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا هفته دولت افتتاح می شود.

پروژه های مختلفی با سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد تومانی در استان در دست اقدام است.

در دوران کرونا و با مدیریت هوشمندانه ریاست جمهوری در حال گذر از تنگناهای مختلف هستیم و امیدواریم با همدلی و اتحاد توسعه بیشتری حاصل شود.

در سایه تلاش و همکاری کادر درمانی و همکاری مردمی شاهد پیک ملایم کرونا در استان مازندران هستیم و در غرب استان مازندران به پایداری در کرونا رسیدیم و در آمل و شرق مازندران هم شاهد شیب ملایم و گذر از این ویروس هستیم./ایرنا