بیش از ۱۴ هزار تن محصولات کشاورزی کرمانشاه به عراق صادر شد

بیش از ۱۴ هزار تن محصولات کشاورزی کرمانشاه به عراق صادر شد

آب و غذا

مدیر تعاون روستایی کرمانشاه، از صادرات ۱۴ هزار و ۶۰ تن انواع محصولات کشاورزی توسط شبکه تعاونی‌‍‌های روستایی استان به عراق خبر داد.

«ایرج صفایی» افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون اتحادیه تعاونی‌های روستایی استان و اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان صحنه پیگیر امر صادرات بودند که در نهایت در مرداد ماه مرز بازگشایی و امکان صادرات فراهم شد.

او به صادرات انواع محصولات کشاورزی از استان کرمانشاه توسط تعاونی های روستایی اشاره کرد و گفت: در یک ماه اخیر محصولاتی شامل گوجه‌فرنگی، ملون، هندوانه، پیاز، آلو، پرتقال، لیموترش، خیار، سیرخشک، کاهو، فلفل دلمه‌ای، لوبیا سبز، سیب درختی، هلو، سیب زمینی، زردآلو، نخود و ماهی تولیدی استان و سایر استان‌ها را به صورت توافقی خریداری و از طریق بازارچه مرزی پرویزخان شهرستان قصرشیرین به کشور عراق صادر کردند.

در راستای اجرای شعار سال، جهش تولید، صادارت محصولات کشاورزی و حمایت از جامعه تولیدکنندگان این عرصه توسط شبکه تعاونی‌های روستایی استان تداوم خواهد داشت.

صادرات محصولات کشاورزی می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد بنابراین تشکل های تعاون روستایی استان با بهره گیری از ظرفیت های صادرات در این عرصه وارد شده اند و به صورت روزانه محصولات مختلفی را صادر می کنند.

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در خصوص طرح احداث بارانداز صادراتی در شهرستان قصرشیرین و مساعدت دستگاه‌های عضو کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان، امید است در آینده نزدیک، طرح مذکور اجرا و شاهد افزایش میزان صادرات در این بخش توسط تشکل های تعاون روستایی استان  باشیم./ایرنا