۵۴۵ تن به ظرفیت تولید گوشت قرمز قرچک افزوده شد

۵۴۵ تن به ظرفیت تولید گوشت قرمز قرچک افزوده شد

آب و غذا

فرماندار شهرستان قرچک گفت: با فعالیت مجدد ۸ واحد دامپروری تعطیل در قرچک، ۵۴۵ تن به ظرفیت تولید سالانه گوشت قرمز این شهرستان افزوده شد.

بهمن خطیبی در جلسه کارگروه کشاورزی قرچک که درمحل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار کرد: شهرستان قرچک از ۴۴ واحد دامپروری شیری و ۸۷ واحد پرورش دام پرواری برخوردار است که در این واحدها از ۵۶۸ رأس دام شیری و ۱۲ هزار رأس دام گوشتی نگهداری می‌شود.
دامداران شهرستان قرچک سالانه هزار و ۷۰۰ تن گوشت گوساله و ۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت گوسفندی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
یکی از مهمترین برنامه‌های شهرستان قرچک در راستای تحقق شعار جهش تولید، فعال کردن مجدد واحدهای دامپروری تعطیل است که با تلاش صورت گرفته، ۸ واحد راکد از ابتدای امسال تا کنون راه‌اندازی و فعالیت مجدد خود را آغاز کرد.
با راه‌اندازی این هشت واحد، ۵ هزار و ۴۵۰ رأس دام سنگین به مجموعه دام‌های شهرستان افزوده شد و تولید سالانه گوشت نیز ۵۴۵ تن افزایش یافت.
خطیبی میزان اشتغال این ۸ واحد راکد را ۴۵ نفر به صورت مستقیم اعلام کرد.
وی همچنین از رشد ۱۳۵ درصدی صدور پروانه تأسیس گلخانه در قرچک خبر داد.
ایجاد گلخانه، یکی از مهمترین سیاست‌های دولت در تحقق اهداف برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است چرا که با احداث گلخانه علاوه بر افزایش تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، در مصرف منابع آبی صرفه جویی شده و کنترل بیماری و آفات زراعی نیز بهتر انجام می‌شود.
به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنعتی، در شش ماهه نخست امسال، صدور پروانه تأسیس گلخانه نسبت به تعهد شهرستانی تعریف شده، حدود ۱۳۵ درصد رشد داشته است. 
تعهد شهرستان قرچک در ایجاد گلخانه در سال جاری، ۷.۵ هکتار است که تا کنون بیش از ۱۰ هکتار مجوز برای تأسیس گلخانه صادر شده است.
با حذف بروکراسی اداری، تسهیل امور و همراهی تمامی دستگاه‌ها، شرایط مناسبی برای دریافت پروانه فعالیت و احداث گلخانه به وجود آمده و این امر نویدبخش شرایط مناسب برای توسعه بخش کشاورزی قرچک است./ایرنا