کلینیک کسب و کار کشاورزی در کاشمر آغاز به کار کرد

کلینیک کسب و کار کشاورزی در کاشمر آغاز به کار کرد

آب و غذا

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از راه‌اندازی کلینیک کسب و کار کشاورزی این شهرستان در راستای اجرای تصمیم ستاد ویژه تدابیر اقتصادی استان با محوریت جهاد کشاورزی خبر داد.

حسین محمدی در مراسم آغاز به کار کلینیک کسب و کار کشاورزی شهرستان کاشمر گفت: هدف از راه‌اندازی این کلینیک استفاده از همه ظرفیتها و شناسایی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و اتخاذ شیوه‌ای برای ارتقای تولید کالاهای اساسی راهبردی در بخش کشاورزی است تا با فعال شدن این واحدها رونق اقتصادی منطقه را شاهد باشیم.

فرماندار کاشمر نیز در این مراسم با اشاره به اهداف راه‌اندازی این کلینیک گفت: ما باید به دنبال حل ریشه‌ها باشیم و در این کلینیک هر حوزه باید نظرات تخصصی خود را اعلام کند. 

باید با تعریف یک چشم‌انداز و افق روشن بتوانیم با راهبری، پیشگیری و پیش‌بینی برای حل مشکلات و آسیب‌های فراروی بخش کشاورزی و بخشهای وابسته تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم.

در کلینیک کسب و کار کشاورزی با انعطاف و به دور از افراط و تفریط و بهره گیری از تمام ظرفیتهای قانونی در اختیار دستگاههای اجرایی به دنبال حل مشکلات واحدهای تولیدی بخش کشاورزی خواهیم بود.

از دیگر اقدامات این کلینیک باید شناسایی نقاط مستعد در روستاها با توجه به اجرای بازنگری طرح هادی برای ایجاد و احداث کسب و کارهای جدید و صنایع تبدیلی و وابسته به بخش کشاورزی باشد./ایرنا