برداشت انار در شهرستان خفر آغاز شد

برداشت انار در شهرستان خفر آغاز شد

آب و غذا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خفر گفت: برداشت انار از سطح یک هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار ۱۵ تن انار برداشت شود.

ارسلان صالحی با اشاره به اینکه برداشت انار در این شهرستان از اواخر شهریورماه آغاز شده و تا اواخر آبان‌ماه ادامه دارد، افزود: ۸۰ درصد این محصول به صورت درجه یک و برای تازه‌خوری به بازارهای مصرف داخلی و خارجی عرضه می‌شود و ۲۰ درصد مابقی به صورت درجه دو و برای تهیه رب انار برداشت می‌شود.

به گفته وی، ارقام مختلف انار شهرستان خفر شامل، شیرین، ترش، میخوش، رباب و ‌کدور است و این شهرستان از دیرباز یکی از قطب‌های تولید انار در استان فارس بوده است.  

در حال حاضر نبود تعاونی، مرکز خرید و عدم وجود سردخانه برای نگهداری محصول انار این شهرستان، موجب شده که انار تولیدی این منطقه به مرکز استان (شیراز) و سایر استان‌ها از جمله تهران و اصفهان ارسال شود.

در صورت حل مشکلات یاد شده و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی در این شهرستان، محصولات فرآوری شده با نشان منطقه تولیدکننده محصول به بازارهای خارجی صادر خواهد شد و در نتیجه باغداران از ارزش افزوده این محصول بهره‌مند می‌شوند.

۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان به کشت انار اختصاص دارد که از این میزان یک هزار هکتار آن غیرمثمر است.

با توجه به قابلیت‌های شهرستان خفر برای تولید انار و همچنین به دلیل کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، بسیاری از کشاورزان این شهرستان با ایجاد باغ‌های انار به تولید این محصول روی آورده‌اند./ایرنا