افزایش سه هزارو ۴۰۰ هکتار گلخانه در دولت تدبیر و امید در سطح کشور

افزایش سه هزارو ۴۰۰ هکتار گلخانه در دولت تدبیر و امید در سطح کشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: سه هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی به سطح زیر کشت گلخانه های کشور اضافه شده است.

محمدعلی طهماسبی روز سه شنبه در نشست سالانه هماهنگی و برنامه ریزی طرح توسعه گلخانه های کشور در جیرفت افزود: این میزان افزایش سطح گلخانه های کشور با حمایت های دولت در زمینه تحقق شعار سال جاری و در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سطح گلخانه های کشور در حال حاضر ۱۲ هزار و ۳۰۰ هکتار است اظهار کرد: بازسازی پنج هزار و ۳۰۰ هکتار گلخانه در دستور کار قرار گرفته است که در طول برنامه ششم توسعه تاکنون ۳۷۳ هکتار کاملا بازسازی شده است.

وی تصریح کرد: هر هکتار گلخانه بطور میانگین برای ۱۰ نفر اشتغالزایی می کند.

وی به مشکل کم آبی در کشور اشاره کرد و افزود: افزایش سطح گلخانه ها به علت صرفه جویی بالا و عملکرد خوب در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در زمینه ارائه تسهیلات گلخانه ای هیچ محدودیتی نداریم اظهار کرد: باغداران می توانند در زمینه طرح سایبان ها برای درختان نیز تسهیلات دریافت کنند.

وی ادامه داد: جلوگیری از آفتاب سوختگی، جلوگیری از خسارت تگرگ و توفان، افزایش محصول و مهمترین مسئله در صرفه جویی ۳۰ درصدی آب و از مزایای استفاده از سایبان است.

برچسب ها: گلخانه