فائو: بهای مواد غذایی در جهان طی ماه فوریه بالا رفت

فائو: بهای مواد غذایی در جهان طی ماه فوریه بالا رفت

رشد جهانی قیمت غلات اصلی و محصولات لبنی، علاوه بر جبران کاهش بهای روغن نباتی، زمینه‌های افزایش قیمت جهانی محصولات غذایی را در ماه فوریه گذشته (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) فراهم کرد.

به گزارش دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران، شاخص بهای مواد غذایی فائو بازارهای بین‌المللی پنج گروه اصلی کالای غذایی را بر اساس وزن تجاری به صورت ماهیانه رصد می ‌کند.

میانگین شاخص بهای مواد غذایی فائو در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) با افزایش ۱.۱ درصدی نسبت به ماه قبل (ژانویه) به ۱۷۰.۸ واحد رسید، با این وجود میانگین این شاخص نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص بهای غلات که قیمت گندم، برنج و دانه درشت‌های اصلی به ویژه ذرت را رصد می‌ کند، با افزایش ۲.۵ درصدی برای دومین ماه متوالی شاهد رشد بود که شرایط نامساعد جوی بر چشم ‌انداز تولید گندم زمستانی در آمریکا و ذرت در آرژانتین تاثیر منفی گذاشته است.

فائو همچنین با تجدیدنظر در پیش‌بینی‌ برداشت جهانی گندم به ‌رغم کاهش تولید در سال جاری میلادی، تاکید کرد که سطح ذخایر این محصول به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

شاخص بهای لبنیات در پی رشد قیمت بین ‌المللی کره، پنیر و شیر خشک کامل و کم‌ چرب ۶.۲ درصد افزایش یافت. تقاضای بالای جهانی در کنار کاهش تولید شیر در نیوزیلند این تغییر قیمت را رقم زد.

شاخص بهای گوشت به طور عمده بدون تغییر ماند و کاهش قیمت گوشت طیور در چهارمین ماه متوالی با افزایش قیمت گوشت گاو جبران شد.

شاخص بهای روغن نباتی فائو در پی پیش‌ بینی افزایش تولید مازاد جهانی در سال جاری میلادی ۳.۱ درصد افت نشان داد و به پایین‌ ترین سطح در ۱۹ ماه گذشته رسید، افزایش ذخایر روغن پالم در مالزی و اندونزی مهمترین عامل افت قیمت این محصول بود.

شاخص بهای شکر فائو نیز با کاهش ۳.۴ درصدی به پایین‌ترین میزان در دو سال اخیر رسید، تولیدکنندگان عمده این محصول به مانند تایلند و هند تولید خود را افزایش داده و فعالان بازار نیز در پی برداشت بالای چغندر قند و همچنین کاشت این محصول، آماده رشد چشمگیر تولید شکر در اتحادیه اروپا هستند.

برچسب ها: مواد غذایی فائو