واریز باقیمانده سود سهام عدالت روستاییان و عشایر از فردا

واریز باقیمانده سود سهام عدالت روستاییان و عشایر از فردا

باقیمانده سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ شرکت های سرمایه پذیر از فردا (هفدهم اسفندماه) بتدریج برای روستاییان و عشایر واریز می شود.

به گزارش چهارشنبه تارنمای سازمان خصوصی سازی، فقط تسویه بقیه سود سهام عدالت یک گروه دیگر از مشمولان باقی مانده است که از طریق شعبه بانک های عامل و موسسه های مالی پرداخت می شود.

مشمولان باید شماره شبای بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده باشند.

بر این اساس، حدود ۱۲میلیون نفر از روستاییان و عشایر در مرحله واریز مرحله تکمیلی، از سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ برخوردار شده اند که مبلغ پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سود سهام عدالت آنان از سوی سازمان خصوصی سازی و از طریق بانک های عامل کشور از فردا (پنجشنبه) بتدریج به حساب آنان واریز می شود.

تاکنون سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ شرکت های سرمایه پذیر مربوط به ۱۸ گروه از مشمولان تسویه شده است.

با واریز سود سهام عدالت روستاییان و عشایر (به عنوان گروه نوزدهم از مشمولان)، سود آخرین گروه از مشمولان که شامل کارکنان و شاغلان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان کشوری، لشگری و تامین اجتماعی است تا پیش از عید به حساب مشمولان این گروه واریز می شود.

بر اساس گزارش سازمان خصوصی سازی، آن دسته مشمولانی که پس از تسویه حساب سود سهام عدالت گروه های مربوط به خود شماره شبای حسابی بانکی را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند و نیز آن دسته از مشمولانی که از این به بعد شماره شبا را در این سامانه وارد می کنند، پس از تایید شماره شبا و نیز پس از تسویه کامل سود سهام عدالت با همه گروه ها، سود سهام خود را در اوایل سال آینده دریافت می کنند.

مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت از اواخر دی ماه پس از موافقت رییس جمهوری آغاز شد و همه مشمولان یک سوم از سود خود را بسته به اینکه چه میزان سهام آنها آزاد شده است، دریافت کردند.

مرحله دوم این واریزها از دهه فجر آغاز شد و ۱۶ گروه مشمول سهام عدالت از جمله ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خادمان مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، بیماران خاص، مددجویان موسسه های خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیان آزاد شده و زیر حمایت و تاکسیرانان در مرحله دریافت سود باقیمانده قرار گرفتند.

مرحله سوم پرداخت این سود به چهار گروه کارمندان، بازنشستگان لشگری و کشوری و تامین اجتماعی، کارگران فصلی و ساختمانی، روستاییان و عشایری که زیرپوشش کمیته امداد نیستند و کسانی که تاکنون زیر پوشش کمیته امداد بودند اما اکنون مددجو نیستند، اختصاص دارد که به گفته مسئولان سازمان خصوصی سازی، تلاش می شود تا پایان سال پرداختی های این گروه ها نیز انجام شود.

قرار است آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت بیستم اسفندماه در سالن اجلاس سران برگزار شود.

پارسال نیز در آیین مشابهی سامانه سهام عدالت با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد و بر اساس آن مشمولان فرصت یافتند شماره شبای حساب های خود را به سامانه واریز یا نسبت به تسویه اقساط سهام خود اقدام کنند.