۱۴۰ هزار همیار طبیعت در کشور ساماندهی شدند

۱۴۰ هزار همیار طبیعت در کشور ساماندهی شدند

معاون آموزش و ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت؛ تا کنون ۱۴۰ هزار همیار طبیعت در کشور ساماندهی شده اند که ۹۲ هزار نفر از آنان را دانش آموزان تشکیل می دهند.

غلامرضا هادرآبادی در همایش ملی همیاران طبیعت که در مرکز آموزشی دکتر جوانشیر کشور واقع در کرج برگزار شد، با بیان اینکه منابع طبیعی زمینه ساز توسعه پایدار است، افزود: همیاران طبیعت بازوان اصلی منابع طبیعی در حفظ آن هستند.

وی اظهار داشت: همیاران طبیعت به منابع خدادادی تعلق خاطر دارند و اگر این منابع از بین برود آن ها چنین احساس می کنند که خودشان از بین رفته اند.

هادرآبادی با بیان اینکه همیاران طبیعت دوستداران واقعی منابع طبیعی هستند، گفت: دستور العمل جذب و ساماندهی همیاران طبیعت هم تهیه شده و امروز چراغ راه ما در این حوزه است.

وی افزود که در سال ۹۶ اولین انجمن همیاران طبیعت در چهارمحال و بختیاری و اولین کانون همیاران طبیعت در استان البرز برای ساماندهی و پوشش همیاران تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بزرگترین گردهمایی همیاران طبیعت را شاهد هستیم، اظهارداشت: دستورالعمل ها و بروشورهای خاصی در این حوزه تهیه شده ولی اکنون در اول راه هستیم و هر کاری که در این حوزه انجام دهیم کم است.

ایران بیش از ۱۳۴ میلیون هکتار اراضی ملی در قالب جنگل و مرتع دارد.

 

برچسب ها: همیار طبیعت