عده‌ای امنیت غذایی راهدف قرار داده‌اند

عده‌ای امنیت غذایی راهدف قرار داده‌اند

محمود حجتی در گردهمایی معاونان بهبود تولیدات دامی سازمان های جهاد کشاورزی استان های کشور، گفت: رسانه های بیگانه مدام مشکلات آب کشور را به تولید غذا توسط کشاورزی نسبت می دهند و امنیت غذایی کشور را هدف قرار داده اند و متاسفانه عده ای در داخل هم با مقصود و نظر و یا ندانسته بر همان طبل می کوبند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی در دولت تدبیر و امید با اتخاذ راهبرد بهره وری توانسته است کشور را در تولید محصولات اساسی به تولید داخلی متکی و امنیت غذایی کشور را با اتکا به تولید داخلی تامین نماید، تصریح کرد: ایران ظرفیت های فراوانی دارد و با استناد به میانگین بارش کشوری نباید از ظرفیت استان هایی مانند کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی که میانگین بارش آنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر است، غافل شویم.

وی افزود: حتی در یزد که میانگین بارش آن ۶۲ میلی متر است بزرگترین مرکز پرورش اسب ایران فعالیت می کند.

حجتی خاطرنشان کرد: کشاورزی به موفقیت های زیادی در تولید صادرات، رشد اقتصادی و تراز تجاری طی پنج سال اخیر دست یافته که لازم است افکار عمومی با اطلاع رسانی درست در جریان آن قرار گیرد.

وی ادامه داد: بستر حرکت ما در بخش کشاورزی، افکار عمومی است و اگر افکار عمومی در جریان اقدامات این بخش نباشد، نمی توان با سرعت لازم حرکت کرد.

برچسب ها: امنیت غذایی