محصولات کشاورزی اصفهان با خطر سرمازدگی مواجه است

محصولات کشاورزی اصفهان با خطر سرمازدگی مواجه است

آب و غذا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نسبت به خطر سرما زدگی محصولات کشاورزی و باغی در این استان هشدار داد.

منصور شیشه فروش از پیش بینی کاهش پنج تا هشت درجه‌ای دما از روز یکشنبه در استان خبر داد و افزود: این کاهش دما در روزهای دوشنبه و سه شنبه اوج می‌گیرد و منجر به سرمازدگی محصولات باغی و کشاورزی در مناطق غرب وشمال استان خواهد شد.

وی همچنین گفت که ورزش باد  سبب تصادف زنجیره‌ای در شب گذشته در مسیر جاده سپاهانشهر، اصفهان شد که چند خودروی به علت طوفان گردو خاک و کاهش دید با یکدیگر برخورد کردند.

در این حادثه پنج نفر از سرنشینان خودروها شامل ۲ زن، ۲ مرد و یک پسربچه مصدوم شدند که با اعزام ۲ تیم اورژانس به بیمارستان کاشانی انتقال یافتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، همچنین به حادثه واژگونی خودروی بلیزر در کیلومتر پنج چاهملک به خور اشاره کرد که در این حادثه هم هشت نفر شامل ۲ مرد، سه زن ، ۲ دختربچه و یک پسربچه مصدوم شدند.

سه تیم اورژانس فوریت‌های پزشکی و هلال احمر به محل اعزام شدند و پنج نفر از  مصدومان حادثه به بیمارستان آفتاب خور اعزام و سه نفر هم سرپایی درمان شدند.

در پی وزش باد چند روز اخیر، ۵۰۰ کلنی تولید عسل، سازه‌های ۲ باب گلخانه در دهاقان، ۵۰۰ هکتار باغ در مبارکه  ۱۰ هکتار گلخانه در مبارکه و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های نطنز خسارت دید.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲ کانون گرد و غبار در استان اصفهان فعال شد که  یکی از این کانون‌ها در شرق استان و دیگری در کاشان، انارک، خور و بیابانک قرار دارد./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *