پیش‌بینی ۴۰ مرکز برای خرید گندم و دانه‌های روغنی در استان مرکزی

پیش‌بینی ۴۰ مرکز برای خرید گندم و دانه‌های روغنی در استان مرکزی

آب و غذا

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: امسال برای خرید گندم ۳۲ مرکز و برای دانه‌های روغنی هشت مرکز خرید پیش‌بینی شده است.

غلامرضا ملکی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت گندم در استان مازاد بر تولید بوده است به‌طوری که سال گذشته از گندم مازاد به تعدادی از استان‌های کشور ارسال شده است.

به گفته وی، به میزان کافی برای نیاز مردم استان گندم موجود و تأمین شده است و با مشکلی در این حوزه مواجه نیستیم.

در حال حاضر موضوع واردات گندم پیگیری می‌شود و تحویل گندم‌های وارداتی از استان‌های دارای کیفیت بهتر به منظور اینکه کیفیت در آرد و نان را شاهد باشیم.

حجم قابل توجه از گندم در حال واردات به استان است و بنا به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مصرف کارخانجات ارسال می‌شود.

با توجه به واردات انجام شده گندم، کیفیت آرد بهتر شده است و با مشکلی در این خصوص مواجه نیستیم.

کمتر از یک ماه دیگر خرید گندم از مناطق ساوه و زرندیه انجام می‌شود که در این راستا با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده مراکز خرید گندم و عوامل اجرایی تعیین و آموزش‌های لازم به آنها داده شده است.

امسال ۳۲ مرکز خرید گندم و هشت مرکز خرید برای دانه‌های روغنی پیش‌بینی شده و ظرفیت‌ها در سیلوها و انبارهای خرید گندم ایجاد شده است.

تعاونی‌های روستایی و سیلوهای بخش خصوصی به‌عنوان همکار و مباشر فعالیت دارند و تعامل خوبی با کارگروه خرید گندم استان وجود دارد تا بتوان همانند سال‌های گذشته خرید خوبی از کشاورزان صورت پذیرد.

کشاورزان باید پیش از تحویل گندم خود به مراکز خرید به سازمان جهاد کشاورزی و مراکز خدمات کشاورزی مراجعه کنند و اطلاعات خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند تا در هنگام تحویل گندم با مشکل مواجه نشوند.

با توجه به بارندگی‌ها پیش بینی ما این است که امسال بتوان بیشتر از سال گذشته از کشاورزان گندم خریداری کرد و با توجه به قیمت تعیین شده برای گندم در سال‌جاری به ازای هر کیلوگرم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان نوید رکورد جدید را در این حوزه می‌دهد.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ذخیره‌سازی مناسب کالاهای اساسی در حوزه شکر و برنج انجام شده است.

وی با اشاره به سهمیه کالاهای ماه مبارک رمضان گفت: ۲ هزار تن کالا در ماه مبارک رمضان توزیع شده و در حال اخذ مجوز هستیم تا توزیع کالا ادامه پیدا کند.

در حال حاضر واردات شکر و برنج از استان‌های تأمین کننده صورت می‌پذیرد تا بتوان ذخایر استراتژیک را در این کالاها حفظ کرد./مهر

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *