موسسه رازی صنعت پرورش ماهی را نجات داد

موسسه رازی صنعت پرورش ماهی را نجات داد

آب و غذا

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص سرعت عمل و احساس مسوولیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در حوزه تولید اتو واکسن ماهی، گفت: پرورش ماهی در کشور به مرحله استیصال رسیده بود که با ورود موسسه رازی به میدان، از این مرحله عبور کردیم.

 کامبیز بازرگان در جلسه ویدئو کنفرانسی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده موسسه رازی در سال گذشته و به ویژه از سرعت عمل و احساس مسوولیت در حوزه تولید اتوواکسن ماهی افزود: پرورش ماهی در کشور به مرحله استیصال رسیده بود که با همت و تلاش موسسه رازی از این مرحله عبور کردیم.

اتوواکسن به واکسن هایی اطلاق می شود که ارگانیزم داخل واکسن از همان بیماری گرفته شده باشد.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تولید و پژوهش را ۲ بال بزرگ و مهم موسسه رازی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید این موضوع را مدنظر قرار دهیم که رازی صرفا یک بنگاه تجاری تولید و فروش واکسن نیست و تلاش کنیم تا درآمد فروش دانش فنی افزایش یابد.

رویکرد صرفا تجاری به موسسه رازی صحیح نیست و باید توجه به منافع استراتژیکی که موسسه برای  کشور دارد در اولویت قرار گیرد.

وی بر لزوم هدفمند کردن پروژه ها و تحقیقات در جهت اهداف موسسه تاکید کرد و گفت: ادامه تحقیقات و تلاش ها در خصوص تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به نتایج خوبی رسیده باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

لازم است میدان برای حضور بخش خصوصی فعال در حوزه تولید واکسن باز شود ضمن اینکه جایگاه حاکمیتی و استراتژیک موسسه رازی در حوزه تولید نیز حفظ شود./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *