کرونا، بال و پر صنعت مرغداری یزد را شکست

کرونا، بال و پر صنعت مرغداری یزد را شکست

آب و غذا

شیوع ویروس کرونا علاوه بر سلامتی شهروندان، کسب و کارهای مختلف را نیز تحت تاثیر قرارداد، یکی از بخش‌هایی که پس شیوع این ویروس متحمل خسارات زیادی شد، مرغداری‌ها بودند، کاهش تقاضا برای خرید این ماده غذایی، باعث زیان سرمایه‌گذاران این بخش شد.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد در این خصوص گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای گوشت مرغ در ایام نوروز، جوجه‌ریزی در برخی از واحدها افزایش یافته بود اما شیوع بیماری کرونا و کاهش تقاضا باعث خسارت مرغداران استان شد.
دکتر علی فاتحی‌نیا افزود: شرایط خاص بهداشتی و لزوم قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، سبب تعطیلی هتل‌ها، رستوران‌ها، سفرها و  دید و بازدیدهای نوروزی شده و حتی مجالس ختم نیز تعطیل شد که این مسئله علت اصلی ضرر و زیان مرغداران بود.

وی با با بیان اینکه شیوع کرونا و کاهش تقاضا باعث شد تا مرغداران این ماده غذایی را با قیمت کمتر از نرخ تمام شده عرضه کنند، اظهار کرد: باتوجه به اینکه کشتارگاه‌ها و دولت خرید تضمینی انجام ندادند، لذا این مسئله باعث طولانی تر شدن زمان نگهداری و افزایش وزن مرغ‌ها بیش از حد استاندارد شد.

کاهش تقاضا، سبب شد کارخانجات جوجه‌کشی فعالیت خود را محدود کنند و مقدار زیادی تخم مرغ تولیدی نیز در انبارها دپو شد.

ورود دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای خرید بخشی از تولیدات پرورش دهندگان مرغ برای  تنظیم بازار از زیان بیشتر تولیدکنندگان جلوگیری کرد./ایرنا

 

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *