امروز ۶۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد

امروز ۶۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد

آب و غذا

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امروز (چهارشنبه، ۱۱ فروردین‌ماه)، سه میلیون و ۵۹۱ هزار و ۵۷۹ قطعه مرغ کشتار و ۶ هزار و ۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد.

«علی‌صفر ماکنعلی» افزود: بیشترین میزان کشتار مرغ در استان‌های گیلان با ۶۳۸ تن، فارس با ۶۳۳ تن، خراسان رضوی با ۴۴۳ تن و مازندران با ۴۰۶ تن انجام شده است.

بنا به مصوبه‌های ستاد تنظیم بازار با حضور ریاست رییس جمهوری، مقرر شد کمیته‌ای تخصصی به منظور ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ تشکیل شود.

این کمیته با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسوولان مربوطه تشکیل خواهد شد.

طبق مصوبه‌های جلسه امروز ستاد تنظیم بازار، مقرر شد این کمیته با داشتن اختیارات کامل از سوی ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه‌ریزی و تولید و توزیع مرغ، از طریق شرکت‌های تولیدکننده عمده مرغ و نیز با همکاری و خدمت گرفتن از ظرفیت مرغ‌داری‌های دیگر، اقدام‌های لازم را انجام دهد.

پیشتر دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور با بیان اینکه گوشت مرغ در بهمن و اسفندماه گذشته به میزان کافی تولید شده است، گفت: افزایش قیمت کالاهایی همچون گوشت قرمز و حبوبات علت اصلی نامتعادل بودن بازار گوشت مرغ به عنوان یک کالای جایگزین است./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *