همایش ملی کشاورزی و سلامت در جیرفت برگزار می‌شود

همایش ملی کشاورزی و سلامت در جیرفت برگزار می‌شود

آب و غذا

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه همایش ملی کشاورزی و سلامت در این شهرستان برگزار می‌شود گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام برای شرکت در این همایش ۲۰ بهمن‌ماه است.

فاطمه سیدی از برگزاری همایش ملی کشاورزی و سلامت در تاریخ ۶ اسفندماه سال جاری خبر داد و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه را ۳۰ دی‌ماه امسال اعلام کرد.

وی به محورهای همایش ملی کشاورزی و سلامت اشاره کرد و فناوری‌های نوین در تولید محصولات کشاورزی سالم، بهداشت محیط در فعالیت‌های مرتبط با کشاورزی، کشاورزی نوین و تهدیدات باروری در انسان، پدافند غیر عامل در کشاورزی و سلامت، آموزش و ترویج کشاورزی و سلامت را از محورهای همایش اعلام کرد.

معاون دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت، کشاورزی ارگانیک و توسعه پایدار، مدیریت پسماندهای کشاورزی، شیمی سبز و سلامت، محصولات تراریخته، گیاهان دارویی و سلامت پایدار، سلامت مواد غذایی و افزودنی‌ها، فرآورده‌های غذایی دام، طیور و آبزیان را نیز از جمله محورهای این همایش عنوان کرد.

وی همچنین آمایش سرزمین، سلامت و امنیت غذایی، بیماری‌های مشترک انسان و دام، طیور و آبزیان، کنترل بیولوژیک آفات، بیماری ها و علف های هرز، استاندارد سازی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی، سلامت شغلی نیروهای انسانی شاغل در بخش کشاورزی و آفت کُش‌ها و کودهای شیمیایی؛ چالش ها و راهکارها با رویکرد سلامت را از دیگر محورهای همایش ملی کشاورزی و سلامت برشمرد.

سیدی با بیان اینکه پذیرش مقالات همایش به ۲ زبان فارسی و انگلیسی خواهد بود، گفت: فرم ارسال چکیده مقالات توسط کمیته علمی همایش آماده و بر روی سایت قرار می‌گیرد.

همایش ملی کشاورزی و سلامت به میزبانی مشترک دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و دانشگاه ملی جیرفت برگزار می‌شود./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *