۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب کشاورز کارت پرداخت می‌شود

۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب کشاورز کارت پرداخت می‌شود

آب و غذا

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: با توجه به اهمیت حمایت از بخش کشاورزی ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب «کشاورز کارت» به کشاورزان کشور پرداخت می‌شود.

 حمید رسولی در وبینار اعطای «کشاورز کارت» به کشاورزان خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی پیشرو در خدمات کشاورزی کشور است و کشاورز کارت برای اولین بار در این استان اجرایی شد.

در سال جاری و علیرغم نظر وزارت جهاد کشاورزی ارز تاسیسی همچون کود شیمیایی از رسمی به نیمایی تغییر داده شد که افزایش قیمت کود را به دنبال داشت.

این افزایش قیمت به دغدغه اصلی مدیران بخش کشاورزی تبدیل شد و به دنبال راهکار بودیم که فشار به کشاورزان را با توجه به تاثیر ارز بر قیمت کودها کاهش دهیم.

در این طرح به ازای هر هکتار ۲ میلیون تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و این اعتبار هیچ ارتباطی با تسهیلات قبلی کشاورزان ندارد و اعتبار مستقل و بهره ۱۲ درصد دارد.

این تسهیلات صرفا برای تهیه نهاده‌هایی همچون کود و سم در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و سقف تسهیلات بر اساس هکتار کاشت غلات ۲۰ میلیون تومان با بازپرداخت یکساله خواهد بود.

سه هزار و ۵۰۰  کارگزاری در کشور وظیفه توزیع نهاده‌های کشاورزی و کودهای شیمیایی یارانه‌ای را بر عهده دارند که به مرحله اجرایی رسیده است./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *