اقلیم اصفهان، موهبتی برای کشاورزی ارگانیک

اقلیم اصفهان، موهبتی برای کشاورزی ارگانیک

آب و غذا

سرتاسر این خطه پهناور، از کوهستان‌های پرصلابت تا دشت‌های خیال‌انگیز و از بوستان‌های پرثمر تا شگفتانه‌های کویر همه چیز اقلیم بی‌نظیری را خلق کرده تا نصف جهان به عنوان خطه‌ای منحصر به فرد و مستعد برای زراعت به سبک ارگانیک شناخته شود.

اصفهان با شرایط متنوع آب و هوایی استعداد تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد، به طوری که در مناطق گرم و خشک خرما، انار و پسته، در مناطق سرد و کوهستانی بادام و گردو و در مناطق معتدل سرد استان انواع محصولات دانه‌دار و هسته‌دار کشت می‌شود.

به گفته مسئولان، ۷۰درصد مجموع اراضی کشاورزی استان به کشت محصولات زراعی اختصاص دارد و سالانه ۴.۶ میلیون تُن محصولات زراعی در استان اصفهان تولید می‌شود. استان اصفهان با دارا بودن ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی معادل پنج درصد از مساحت کل استان و ۳.۹ درصد از اراضی کشور را به خود اختصاص داده‌است.مجموع اراضی باغی استان ۷۹ هزار هکتار که بیشترانواع سیب درختی، به، انگور، گلابی، زردآلو، بادام و پسته است.

مجموع تولیدات باغی و گلخانه‌ای استان اصفهان در شرایط عادی ۸۰۰ هزار تُن برآورد می‌شود. بخش کشاورزی استان در زمینه تولید شیرخام، گوشت مرغ و قرمز، تخم‌مرغ، محصولات گلخانه‌ای، شترمرغ، بوقلمون و ماهی زینتی رتبه‌های اول تا سوم را داراست.استان اصفهان در زمینه تعداد ریزغده‌های سیب‌زمینی، تولید پیاز و کشت نشائی پیاز و گلرنگ رتبه اول، در محصولات جالیزی رتبه دوم، در سطح تولید محصول سیب زمینی و نیز خربزه رتبه سوم، تولیدات سبزی چهارم، ذرت علوفه‌ای و در تولید یونجه رتبه هفتم را داراست.

برخورداری از کشاورزان آگاه و با دانش ، حمایت‌های فنی از سوی اتحادیه‌های کشاورزی و ظرفیت‌های مناسب کشاورزی در اصفهان، مهرماه ۱۳۹۷ انتخاب این خطه به صورت پایلوت برای تولید محصولات ارگانیک و گواهی شده در کنار سه استان خوزستان، فارس و زنجان را به دنبال داشت.

وجود ۵۶۹ هزار هکتار مزارع کشاورزی در اصفهان که ۱۱ درصد از اشتغال و  هفت درصد از تولید ناخالص ملی استان را به خود اختصاص داده، این استان را در موقعیتی ممتاز در صنعت کشاورزی در کشور قرار داده است  به طوری که اصفهان در بسیاری از بخش‌های کشاورزی در کشور برتر است، برای مثال سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای شامل سبزی و صیفی و گل و گیاه زینتی استان رتبه دوم کشوری را دارد، بنابراین تولید محصول سالم و گواهی شده در این منطقه می‌تواند بطور فراگیری گسترش یابد و الگویی هم برای سایر مناطق کشور باشد.

این روش در اصفهان از ۲ سال قبل در شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، گلپایگان، سمیرم و بویین میاندشت آغاز شد که در آن از ۲۹ هکتار مزرعه پیاز، ۲ هزار و ۵۰۰ تُن محصول واز ۱۲ هکتار نزدیک به ۵۰۰ تُن سیب زمینی برداشت و روانه بازار شد.

در سال ۹۸ سطح زیرکشت بالا رفت و برای نخستین بار سیب درختی نیز به روش مذکور تولید شد. کشاورزان استان موفق شدند در سال ۹۸ این روش را برای محصول سیب زمینی در یکصد هکتار، پیاز در ۹۰ هکتار و سیب درختی در ۸۳ هکتار اجرا کنند و به‌ ترتیب ۲ هزار و ۵۰۰ ، پنج هزار و یک‌ هزار و ۳۰۰ تُن محصول سالم و گواهی شده تولید شد./ایرنا

 

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *