طرح مدرسه در مزرعه در شهرستان املش اجرایی شد

طرح مدرسه در مزرعه در شهرستان املش اجرایی شد

آب و غذا

مدیر جهادکشاورزی شهرستان املش از اجرای طرح مدرسه درمزرعه در شهرستان املش در قالب برگزاری دوره های آموزشی، کاربردی و میدانی خبر داد.

محمدمهدی صفری گفت : برای آنکه به کشاورزی پایدار درشهرستان دست یابیم نیاز است دانش روز و کشاورزی سنتی با هم ترکیب شود ضمن آنکه آموزش ها هم کاربردی و موثر باشد از این رو این طرح اجرایی می شود.

در این روش آموزش ترویجی کشاورزان حاضر در دوره ها به صورت کاربردی است و آنان آخرین یافته های نوین مربوط به حوزه کاری خود را با موضوع های مختلف کشاورزی آموزش می بینند.

کاهش مصرف کود، سم و هزینه های تولید، افزایش تولید محصول سالم، توانمندسازی کشاورزان و راه اندازی تشکل های کشاورزی از اهداف اجرای طرح مدرسه درمزرعه است.

برقرای ارتباط موثر بین کشاورزان ومحققان ومروجان کشاورزی از دیگر اهداف اساسی این طرح به شمارمی رود.

رهیافت "مدرسه کشاورز" به عنوان یک الگوی جدیدترویج درکشاورزی مطرح شده که از روشهای مشارکتی درآن بهره جسته وبه کشاورزان کمک می کند تا مهارتها وخلاقیت خود را گسترش داده تا بتوانند بهتر از گذشته در فعالیت کشاورزی خود عمل کنند.

در این طرح ادغام دانش بومی با فناوری نوین، مصرف بهینه بذر و به کارگیری رقم مناسب، افزایش درآمد کشاورزان به صورت مستقیم وغیر مستقیم و ارتقا دانش فنی کشاورزان از اهداف مورد نظر جهاد کشاورزی است./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *