۸ هزار قطعه ماهی تیلاپیا در خراسان جنوبی توزیع شد

۸ هزار قطعه ماهی تیلاپیا در خراسان جنوبی توزیع شد

آب و غذا

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: نخستین بار در استان هشت هزار قطعه ماهی تیلاپیا در شهرستان مرزی سربیشه توزیع شد.

محمدمهدی سعیدی افزود: ماهی تیلاپیا در استخری به مساحت ۲ هزار و ۲۵ مترمربع در سربیشه به صورت رایگان بین استخرداران توزیع شده است.

از سال گذشته که مجوز پرورش ماهی تیلاپیا به استان داده شد تا سه ماه نخست امسال هفت طرح پرورشی با ظرفیت چهار هزار و ۶۵۰ تن برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی شده است.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی میزان تسهیلات این طرح‌ها را یک میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: توسعه پرورش ماهی تیلاپیا در استان پویایی صنعت آبزی‌پروری و اشتغالزایی را در پی خواهد داشت.

ماهی تیلاپیا جزو ماهیان گرم‌آبی است که دوره پرورش آن از ۱۲۰ تا ۱۸۰ روز با دمای مطلوب ۲۷ تا ۳۰ درجه است.

سعیدی با بیان اینکه پرورش ماهی تیلاپیا با آب‌های شور و لب شور سازگار است گفت: میزان شوری آب برخی منابع آبی استان به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر بالا رفته است که از این ظرفیت برای پرورش ماهی تیلاپیا استفاده خواهیم کرد.

بیش از ۷۰۰ استخر پرورش آبزیان در استان خراسان جنوبی فعال است که پارسال یک هزار و ۲۲۵ تن گوشت ماهی در استان تولید شد و برای امسال یک هزار و ۴۸۰ تن پیش‌بینی شده است.

همچنین پارسال یک میلیون و ۱۲۶ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید شد که پیش بینی امسال نیز همین مقدار خواهد بود./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *