تولید فرآورده‌های سیب درختی در سمیرم رونق می‌گیرد

تولید فرآورده‌های سیب درختی در سمیرم رونق می‌گیرد

آب و غذا

رییس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: تولید محصولات و فرآورده‌های مُرتبط با سیب درختی مرغوب و معروف خطه سمیرم رونق می‌گیرد.

سرهنگ پاسدار حسن عجمی  در حاشیه بازدید خود از کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان سمیرم اظهار داشت: هر کدام از این کارگاه‌ها، اقتصاد خانوارهای متعددی را متحول و کارآفرینی خوبی در منطقه ایجاد کرده است.

افتتاح و فعالیت بیش از ۴۰ واحد تولید سرکه سیب، تنها بخشی از فعالیت‌ بسیج سازندگی سمیرم در چهار سال گذشته بوده که همچون سیب مرغوب این خطه از کیفیت خوبی نیز برخوردار است.

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) با بیان تولید سالانه حدود یکصد تُن سرکه سیب در سمیرم افزود: افزون بر ۱۵ تُن از این محصول به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

مسوول بسیج سازندگی سپاه ناحیه سمیرم نیز در جریان این بازدید اظهار داشت: سختگیری در ارائه مجوزهای بهداشتی، مشکل واحد بیشتر کارگاه‌های تولید سرکه و دیگر محصولات باغی است.

به گفته مسعود قربانی، بسیج سازندگی مشغول رایزنی با نهادهای مربوطه بویژه شبکه بهداشت و درمان و مدیریت جهاد کشاورزی برای تسهیل روند صدور مجوزها به کارآفرینان سمیرمی است.

سازمان بسیج سازندگی با برگزاری کلاس‌های متعدد در جای جای سمیرم و اختصاص تسهیلات بانکی برای راه اندازی کارگاه‌های کوچک به منظور توسعه و رونق این دست کسب و کارهای زودبازده آماده است./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *