شناسایی ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در لرستان

شناسایی ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در لرستان

آب و غذا

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از شناسایی ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در این استان خبر داد.

بهرام میر دریکوند در گفت و گو با رسانه‌ها با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی بر اساس قانون جرم تلقی می‌شود گفت: به استناد ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی جرم محسوب شده و با خاطیان امر بر اساس قانون برخورد قضائی لازم به عمل خواهد آمد.

در همین راستا همکاران امور اراضی جهاد کشاورزی استان لرستان با پایش حدود ۱۲۶ هزار کیلومتر در سطح استان موفق به شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز شده‌اند که در نتیجه این شناسایی‌ها به استناد تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفاظت، حدود ۳۰۲ مورد شناسایی، قلع و قمع انجام شده است و در نتیجه این اقدام قریب به ۶۷ هکتار از اراضی زراعی و باغی آزادسازی شده‌اند.

همچنین بر اساس احکام صادره قضائی ١٠ مورد پس از صدور حکم با همکاری نیروی انتظامی قلع و قمع انجام و میزان سه هزار مترمربع از اراضی آزاد سازی شده است.

در نتیجه گشت زنی‌هایی که همکاران امور اراضی استان داشته‌اند با صدور اخطار به افرادی که ناآگاهانه یا آگاهانه اقدام به تخریب امور اراضی به ویژه در اطراف روستاها و حاشیه‌ها داشته‌اند ۲۹۲ مورد نیز توقف عملیات صادر شده است.

از هم استانی‌ها تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان حتماً به سامانه ۱۳۱ گزارش ارائه دهند، همچنین از مردم تقاضا داریم قبل از خرید هر گونه زمین کشاورزی استعلامات قانونی لازم به را انجام دهند./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *