رییس آکادمی کشاورزی روسیه خواستار همکاری با مراکز آموزشی ایران شد

رییس آکادمی کشاورزی روسیه خواستار همکاری با مراکز آموزشی ایران شد

آب و غذا

«ولادیمیر تراکناسچی» رییس آکادمی کشاورزی وابسته به وزارت کشاورزی روسیه خواستار انعقاد قرارداد همکاری یا دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ایران شد.

تراکناسچی در دیدار کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ایران از این مرکز علمی کشاورزی در مسکو  که سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه  نیر  حضور داشت افزود: ما خواستار انعقاد قراداد همکاری بین ایران و روسیه در زمینه های علمی بخصوص کشاورزی برای صدها سال هستیم.

وی با بیان اینکه صدها موسسه آموزشی در روسیه در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی  کشاورزی  فعالیت دارند تصریح کرد ایجاد زمینه همکاری با ایران  می تواند منجر به بهبود فعالیت های مثمر ثمر شود.

سفر هیات کشاورزی ایران می تواند زمینه ساز این همکاری ها شود. 

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان نیز گفت : جهاد کشاورزی ایران یک تفاهم‌نامه با موسسه آموزشی کشاورزی سن پترزبورگ دارد و برای انعقاد همکاری با این دانشگاه نیز آمادگی داریم و زمینه برای انعقاد همکاری یک قرارداد همکاری کاملا فراهم است. 

زمینه های پژوهشی و علمی بین ایران و روسیه وجود دارد  و مهم شروع کار است که امیدواریم در این سفر زمینه  آن فراهم شود. وزیر جهاد کشاورزی به موسسات پژوهشی وعلمی ایران اشاره کرد و گفت.. موسسات تحقیقاتی ایران قدمت زیادی در فعالیت‌های علمی دارند.

هیات ایرانی همچنین از واحدهای تحقیقاتی و فناوری و همچنین موزه خاک این دانشگاه بازدید کردند.

وزیر جهاد کشاورزی ایران به همراه‌ معاونان خود روز پنجشنبه برای سفری دو روزه در مسکو حضور یافتند./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *