رشد ۳ برابری توسعه گلخانه‌ها در دولت تدبیر و امید

رشد ۳ برابری توسعه گلخانه‌ها در دولت تدبیر و امید

آب و غذا

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مساحت هشت هزار هکتاری گلخانه‌ها در ابتدای دولت تدبیر و امید، گفت: تا پایان این دولت، سطح زیر کشت گلخانه‌ها با افزایش سه برابری نسبت به سال ۹۲ به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.

«کاظم خاوازی» در آیین سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی بخش کشاورزی که به مناسبت چهل و دومین پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: ‌با اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید و افتتاح پروژه‌های جدید، اکنون سطح زیرکشت گلخانه های  کشور به ۲۱ هزار هکتار رسیده است که رقم قابل توجهی است.

در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی شده است، به‌طوری که امروز یکی از بزرگترین زنجیره‌های تولید در بخش دام استان مرکزی افتتاح می‌شود.

این دامداری در دو فاز افتتاح می شود که هر فاز دارای ۱۰ هزار راس دام مجزا است.

پیش از شروع فعالیت دولت تدبیر و امید، میزان کل شیر تولیدی کشور هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تن بود که امروز به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسیده است که امیدواریم تا پایان دولت به ۱۲ میلیون تن برسد.

اکنون چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر کشاورز در بخش کشاورزی کشور فعالیت دارند که از این تعداد امروز ۱۷۰ نفر کشاورز برتر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

اکنون کشاورزان پیشرو ما در بخش باغبانی با ۹ برابر، در بخش زراعی چهار برابر و در بخش دام و طیور و آبزیان ۲ تا ۲.۵ برابر اختلاف تولید با کشاورزان دیگر دارند که اگر بتوانیم این عملکرد را از طریق آموزش و ترویج به سایر کشاورزان منتقل کنیم، شاهد رخدادهای خوبی خواهیم بود.

خاوازی با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید در آموزش‌های مجازی به توفیقاتخوبی دست یافتیم، اظهار داشت: در یک مدت زمان کوتاه ۳۲ استودیو را در استان‌های مختلف با حضور کشاورزان پیش‌رو، کارشناسان، پژوهشگران برای انتقال دانش و تجربه به سایر کشاورزان فراهم کردیم./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *