۷۵ طرح آبرسانی کشاورزی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

۷۵ طرح آبرسانی کشاورزی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

آب و غذا

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۷۵ طرح آبرسانی کشاورزی از محل اعتبارات این نهاد انقلابی امسال در نقاط مختلف استان بهره‌برداری شد.

امید محترمی افزود: ۳۰ طرح آبرسانی کشاورزی دیگر نیز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا پایان سال جاری تکمیل و در اختیار روستانشینان مناطق مختلف استان قرار می‌گیرند.

با توجه به پایین رفتن سطح آب در بسیاری از نقاط  استان مرکزی و بیکار شدن کشاورزان، اجرای ۱۴۰ طرح آبرسانی به ویژه در حوزه احیا و لایروبی قنوات از اوایل امسال در دستور کار بسیج سازندگی سپاه روح‌الله قرار گرفت که تا کنون ۷۵ طرح اجرا شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای ۱۴۰ طرح آبرسانی را ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این اعتبار در جهت تامین تجهیرات بکار گرفته می‌شود و تمامی عملیات عمرانی به صورت رایگان سوی جهادگران بسیجی انجام‌ می‌شود.

اجرای طرح‌های آبرسانی، لایروبی قنوات، ارائه مشاوره‌های کشاورزی در تمام حوزه‌های کاشت، داشت و برداشت از طرح‌های اولویت‌دار بسیج سازندگی استان مرکزی است و بر همین اساس عملیات نیازسنجی در نقاط مختلف استان جریان دارد و در صورت نیاز به اجرای طرح‌های آبرسانی، این مهم انجام می‌شود./ایرنا

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *