رشد ۲۹ درصدی ارزش صادرات شیرینی و شکلات در چهارماهه امسال

رشد ۲۹ درصدی ارزش صادرات شیرینی و شکلات در چهارماهه امسال

دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات سازمان توسعه تجارت ایران از رشد ۲۹.۳ درصدی ارزش و ۱۷.۳ درصدی وزن شیرینی و شکلات و فرآورده های غلات صادراتی در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش یکشنبه تارنمای سازمان توسعه تجارت ایران، «غلامرضا سبزعلی» افزود: در چهار ماهه امسال ۱۶۶ هزار تن محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده های غلات به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار صادر شد.

سبزعلی ادامه داد: عراق نخستین کشور هدف صادراتی این نوع محصولات بیشترین بود و ۱۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار از این محصول را جذب کرد.

وی اضافه کرد: افغانستان دومین بازار هدف صادراتی شیرینی و شکلات ایران بود که ۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار سهم را به خود اختصاص داد.

سبزعلی صنعت شیرینی و شکلات را یکی از صنایع دارای ارزش افزوده بالا برشمرد که در صورت رفع مشکلات صادرات (مانند تامین مواد اولیه و نقدینگی مورد نیاز) می تواند هدف بیش از یک میلیارد دلار صادرات را محقق کند.

عراق، پاکستان، افغانستان، ساحل عاج، جمهوری آذربایجان، امارات و قطر بازارهای هدف صادراتی محصولات شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات ایران است.

در ۱۱ ماهه پارسال ۵۱۳ هزار تن شیرینی و شکلات به ارزش ۶۱۵ میلیون دلار به بازارهای هدف صادراتی عراق، پاکستان، افغانستان، ساحل عاج و جمهوری آذربایجان صادر شد.

تعداد نظرات : 0

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

* پرکردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد *