آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر شد

۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: بیش از ۷۰ هزار تُن فلفل دلمه‌ای رنگی از ابتدای امسال تا پایان دی از استان به کشور روسیه صادر شد.

به گزارش آب و غذا بهنقل از ایرنا ، احمدرضا رییس‌زاده افزود: این میزان فلفل دلمه‌ای رنگی در قالب چهار هزار و ۵۰۰ کانتینر از طریق مرز آستارا به روسیه صادر شده است.

وی با بیان اینکه ارزش این صادرات حدود ۷۰ میلیون دلار برآورد می‌شود، تصریح کرد: این محموله‌ها با برخورداری از آزمایش‌های سازمان غذا و دارو، دارای کیفیت مناسب و کُد رهگیری مورد نیاز در مبدا تولید است.

این میزان صادرات از سطح ۹۵۰ هکتار از گلخانه‌های استان صورت گرفته است که پس از بسته‌بندی و دیگر اقدامات مورد نیاز به روسیه صادر شد.

رییس‌زاده با اشاره به تولید سالانه بالغ بر ۳۳۰ هزار تُن انواع محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان، اضافه کرد: حدود ۱۰۰ هزار تُن از آن به کشورهایی نظیر روسیه، امارات، عمان و عراق صادر می‌شود.

گسترش کشت گلخانه‌ای با هدف اصلاح الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آبی در استان، روش مناسبی برای توسعه کشاورزی قلمداد می‌شود و از سوی دیگر به‌دلیل چهار فصل بودن فعالیت و کشت از بُعد درآمدزایی و اشتغالزایی نیز مطلوب است.

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست