آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

چهارمحال و بختیاری توانایی انبارداری محصولات کشاورزی را دارد

چهارمحال و بختیاری توانایی انبارداری محصولات کشاورزی را دارد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این استان دارای آب و هوای مطلوب است، می‌توان انبارداری محصولات کشاورزی را در این استان انجام داد، این امر مستلزم توسعه انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی است.

به گزارش آب و غذا به نقل از ایسنا ، غلامعلی حیدری ۱۷ خردادماه در دیدار وزیر اقتصاد با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این استان به برکت انقلاب اسلامی در راستای محرومیت‌زدایی، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ۲۴۴۰ شهید تقدیم انقلاب کردند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشارکت بیش از ۵۰ درصدی مردم استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال گذشته، گفت: دولتمردان با وحدت و به دور از حاشیه در حال خدمت به مردم هستند.

وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در چهارمحال وبختیاری، گفت: در دولت سیزدهم ۹۰ واحد صنعتی راکد در این استان به چرخه تولید برگشت.

حیدری با تاکید بر اینکه تشکیل ستاد توسعه استان‌های زاگرس‌نشین در سفر دوم شهید آیت‌الله رئیسی به چهارمحال و بختیاری مصوب شد، خاطرنشان کرد: این ستاد با هدف محرومیت‌زدایی و حل مشکلات استان‌های زاگرس‌نشین  تشکیل شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سالانه ۲۵ هزار تن بادام در این استان تولید می‌شود، عنوان کرد: تکمیل زنجیره ارزش تولید این محصول در دستور کار قرار دارد، ماهی قزل‌آلا نیز در  زنجیره ارزش قرار خواهد گرفت.

تسهیلات بانکی خرد می‌تواند به ایجاد اشتغال کمک کند، تسهیلات بانکی خوبی در حوزه اشتغال خانگی در چهارمحال و بختیاری به متقاضیان پرداخت شد.

حیدری از افزایش  ۲۰۰ درصدی صادرات در سال گذشته از گمرک چهارمحال‌وبختیاری خبر داد و افزود: اگر ظرفیت گمرک استان افزایش پیدا کند، قطعا صادرات از این استان رشد خواهد کرد.

این استان دارای آب و هوای مطلوب است، می‌توان انبارداری محصولات کشاورزی را در این استان انجام داد، این امر مستلزم توسعه انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی است.

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست