آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

وزیر جهادکشاورزی از طرح های پرورش ماهی و میگو قشم بازدید کرد

وزیر جهادکشاورزی از طرح های پرورش ماهی و میگو قشم بازدید کرد

وزیر جهادکشاورزی امروز جمعه در سفر به جزیره قشم از طرح های پرورش میگو، مرکز تکثیر میگو و ماهی، مزرعه پرورش ماهی و صنایع شیلاتی این جزیره بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت طرح پرورش این گونه آبزیان و همچنین طرح‌های توسعه زیرساختی توسعه شیلات منطقه قرار گرفت.

به گزارش آب و غذا به نقل از ایرنا ، محمدعلی نیکبخت را در بازدید از این طرح های توسعه ای شیلات، رییس سازمان شیلات کشور، مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مدیرکل امور استانهای سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات هرمزگان، فرماندار قشم و مسوولان محلی همراهی می‌کردند.

در نخستین ایستگاه این بازدید میدانی وزیر جهاد کشاورزی از شرکت پرورش ماهیان دریایی اندیشه شیلات قشم دیدن کرد.

این مزرعه با ظرفیت تولید پنج هزار تُن ماهیان دریایی در مرحله اول هزار تُن ماهی در هشت قفس دریایی تولید می‌کند.

در حال حاضر هشت قفس به میزان ۶۰۰ هزار قطعه با ظرفیت موجود ۳۰۰ تُن ماهی در این مزرعه موجود است و در سال آینده نیز در این مزرعه ۱۲ قفس ۱۲۵تُنی بچه ماهی ذخیره سازی خواهد کرد.

مرکز تکثیر و لارو میگو مروارید شکیل قشم(خالد نژاد باسعیدو) دومین مقصد بازدید میدانی امروز وزیر جهادکشاورزی در غرب جزیره قشم بود.

این مرکز ظرفیت تولید ۳۰۰ میلیون قطعه لارو را دارد که ۲۵۰ میلیون قطعه در سال جاری تولید کرده است.

این مرکز با اشتغالزایی ۳۰ نفر مستقیم و سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت چهار هکتار در منطقه سلخ - گمبرون قشم واقع شده است.

مرکز تکثیر ماهیان دریایی در حال ساخت نصر گستر قشم نیز سومین ایستگاه بازدید میدانی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به سرزمین آب و آفتاب در کنار آب های فیروزه ای خلیج فارس بود.

این مرکز با ظرفیت ۱۰ میلیون قطعه در حال احداث است که در مرحله نخست دو تا پنج میلیون قطعه بچه ماهی تولید خواهد کرد.

میزان سرمایه گذاری این طرح تاکنون بالغ ۴۳ میلیارد تومان بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی به همراه رییس سازمان شیلات ایران صبح امروز با استقبال رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مدیرکل شیلات هرمزگان، فرماندار قشم و جمعی از مسوولین و جامعه شیلاتی به منظور بازدید از طرح های شیلاتی شهرستان قشم وارد این شهرستان مرزی شد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست