آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

امسال روز جهانی خاک با شعار "خاک سرآغاز غذا" برگزار می‌شود

امسال روز جهانی خاک با شعار "خاک سرآغاز غذا" برگزار می‌شود

آب و غذا

سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک امسال با شعار "خاک سرآغاز غذا" در ۱۴ آذر ماه برگزار خواهد شد.

«فریبرز عباسی» در حاشیه هفتمین نشست کمیته فنی و اجرایی بزرگداشت روز جهانی خاک گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک به صورت ملی در تهران و همچنین در کلیه استان‌های کشور با محوریت معاونت آب و خاک و مشارکت دفتر نمایندگی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران، انجمن علوم خاک ایران و سایر بخش‌ها و دستگاه‌های مرتبط برگزار خواهد شد.

هدف اصلی از برگزاری روز جهانی خاک، فرهنگ‌سازی و توجه به مقوله مدیریت و حفاظت از منابع خاک است.

روز جهانی خاک در تهران در تاریخ ۱۴ آذر ماه با حضور مقامات و مسوولان عالی رتبه کشور در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.

دستگاه‌های مختلف متولی در بخش‌های دولتی و خصوصی و تشکل‌ها، در برگزاری روز جهانی خاک مشارکت خواهند داشت.

امضای تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش به منظور فرهنگ‌سازی خاک در مدارس و جامعه دانش‌آموزی و مشارکت دانش‌آموزان به عنوان همیار خاک در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، از دیگر برنامه‌های این رویداد با محوریت موسسه آموزش و ترویج سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تحت عنوان "دانش‌آموزان؛ کانون‌های جوانان روستایی" است که این برنامه هم با هدف فرهنگ‌سازی خاک، در نسل‌های پایه و جوان برگزار خواهد شد.

همچنین تقدیر از خادمان خاک، الگوی موفق و بهره‌برداران پیشرو از دیگر برنامه‌های جانبی در روز جهانی خاک امسال خواهد بود و سعی شده این روز پربارتر و موثرتر از سال‌های گذشته برگزار شود./ایرنا

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست