آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

جشنواره ملی عکس زعفران در تربت حیدریه آغاز شد

جشنواره ملی عکس زعفران در تربت حیدریه آغاز شد

آب و غذا

دبیر هفتمین جشنواره عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه گفت: هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران با حضور عکاسانی ایرانی و خارجی در شهرهای تربت حیدریه و زاوه فعالیت خود را آغاز کرد.

علی عمرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل رباط لاری برگزار شد، هدف این رویداد هنری فرهنگی را معرفی خراسان بزرگ به عنوان بزرگترین تولید کننده محصول راهبردی زعفران در جهان و نیز کمک به سرانه مصرف زعفران اعلام کرد.

با توجه به استقبال هنرمندان عکاس از سراسر کشور هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه برگزار می‌شود.

هفتمین دوره از جشنواره ملی عکس زعفران با حضور هنرمندان عکاس سراسر ایران که می‌توانند در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی در این جشنواره ملی حضور یابند.

عمرانی با اشاره به گاه شماره جشنواره بیان کرد: هجدهم تا ظهر نوزدهم آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار از سوی دبیرخانه در نظر گرفته شده و نوزدهم آبان نیز داوری آثار انجام می‌شود.

محمد ستاری، محمدرضا شریف زاده، ناصر محمدی و عادل عزیزی داوری این دوره از جشنواره ملی زعفران را بر عهده خواهند داشت و بیستم آبان نفرات برگزیده از سوی هیأت داوران در آئینی تقدیر و جوایز به آن‌ها اهدا می‌شود.

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی دبیرخانه این جشنواره، در بخش اصلی سه نفر برگزیده و دو نفر شایسته تقدیر، در بخش ویژه نیز سه نفر در رتبه‌های اول تا سوم و در بخش جنبی در مجموع ۶ برگزیده در بخش‌های عکس و ویدئو ۶۰ تا ۱۰۰ ثانیه خواهند بود.

هفتمین جشنواره عکس زعفران با حضور ۴۰ عکاس کشوری و ۳۰ عکاس منطقه‌ای و دو خبرگزاری خارجی در حال برگزاری است که عکاسان داخلی از شهرهای تبریز، اصفهان، گرگان، ساری، مشهد و تربت حیدریه و زاوه در جشنواره شرکت کردند.

قصد داریم اولین دبیرخانه دائمی عکس جشنواره را در تربت حیدریه از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا شهرداری و شورای شهر راه اندازی کنیم.

وی یکی دیگر از رویدادهای هفتمین جشنواره عکس زعفران را بخش آرشیوی عنوان کرد و گفت: کلیه عکاسان که از ادوار گذشته عکس یا فیلم به عنوان زعفران ضبط کردند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند./مهر

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست