آب و غذا

- پایگاه خبری آب و غذا -

کمترین و بیشترین قیمت زعفران در ماه محرم چقدر است ؟ | طلای سرخ در انبار دلالان و واسطه ها

کمترین و بیشترین قیمت زعفران در ماه محرم چقدر است ؟ | طلای سرخ در انبار دلالان و واسطه ها

عضو شورای ملی زعفران گفت: هم اکنون حداقل قیمت هرکیلو زعفران ۸۵ میلیون تومان و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش آب و غذا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علی حسینی گفت: طبق روال همه ساله  تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم و صفر افزایش می‌یابد و به طور کلی پیک مصرف زعفران ماه های رمضان، محرم و صفر است.

با ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم پیش بینی می‌شود که کاهش قیمت در بازار رخ ندهد.

دلال و محتکران زعفران خود را کشاورز عنوان می کنند،درحالیکه با  بخش کشاورزی سروکاری ندارند و به عبارت دیگر واقعیت آن است که ابتدای فصل کشاورزان هرکیلو زعفران را ۳۰ تا ۴۰ میلیون فروختند و اکنون محتکران بر طبل گرانی قیمت‌ها می‌کوبند.

با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در دهه اول محرم و دهه پایان صفر ناچاریم شرایط بازار زا به گونه ای تحمل کنیم تا به فصل عرضه محصول جدید برسیم. از این رو تا رسیدن محصول جدید بازار را به گونه ای کنترل کنیم که به نفع تولیدکننده و مصرف کننده باشد.

عضو شورای ملی زعفران حداقل قیمت هرکیلو زعفران را ۸۵ میلیون تومان و حداکثر ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که با ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم و صفر، تقاضا به نسبت ماه های قبل ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد. 

حسینی با بیان اینکه محدودیتی در عرضه زعفران نداریم، گفت: در حال حاضر زعفران در انبارهای دلالان و واسطه ها، تعاون روستایی و بورس کالا وجود دارد که با گذر از پیک مصرف  به‌دلیل شرایط مستعد تولید پیش‌بینی می‌شود که شرایط بازار را تغییر کند. 

0 نظر برای این مطلب ارسال شده است

نظرات

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست